Porady prawne dla osób poszkodowanych w wypadkach

Wypadki nie należą do najmilszych przeżyć w życiu człowieka. Zdarzają się jednak każdemu i czasem nie jesteśmy w stanie się od nich uchronić. Bardzo ważne jest w takiej sytuacji posiadanie ubezpieczenia i płacenie składek, aby móc domagać się wypłaty odszkodowania w sytuacji poniesienia krzywdy związanej z wypadkiem. Jako firma zajmująca się naprawą pojazdów samochodowych, spotykamy się na co dzień z przypadkami osób poszkodowanych w wypadkach samochodowych. Specjalnie dla wszystkich tych powstała w naszej ofercie możliwość zasięgnięcia porady u rzetelnego radcy prawnego (Grażyna Buczyńska - porady prawne), który powie nam jak działać w takiej sytuacji krok po kroku.

Tak naprawdę istnieją trzy formy rekompensaty wynikające z poniesionych strat. Należą do nich:

  • renta,
  • zadośćuczynienie,
  • odszkodowanie.

Odszkodowanie to świadczenie materialne, które wypłacane jest przez naszego ubezpieczyciela. Wysokość rekompensaty powinna pokrywać całość szkód, które osoba poszkodowana poniosła w wypadku.

Renta wypłacana zostaje wtedy, gdy osoba poszkodowana w wypadku samochodowym utraciła w jakimś stopniu lub całkowicie zdolność do wykonywania wcześniejszego zawodu. Tego typu świadczenie wypłacane jest w sytuacji rehabilitacji lub innych stałych zabiegów, którym musi poddawać się poszkodowany.

Osoba poszkodowana również może domagać się wypłacenia mu zadośćuczynienia w formie pieniężnej za doznaną krzywdę, stres oraz psychiczny uraz - jak sobie z tym poradzić - kliknij.

Radca prawny może przydać się w sytuacji, kiedy poszkodowany będzie domagał się wypłacenia mu wszystkich trzech świadczeń łącznie. Taka sytuacja jest możliwa, jednak musi być ona odpowiednio uzasadniona.

Również osoby, dla których nowe okoliczności wpłynęły znacząco na zmianę obecnej sytuacji materialnej mają prawo domagać się podwyższenia przyznanego im świadczenia. W takim przypadku niezbędna okaże się pomoc radcy prawnego, ponieważ wiąże się to z udokumentowanie wszystkich nowych okoliczności i tym jak wpłynęły one na budżet oraz wytoczeniem powództwa w sądzie.

Wszystkie osoby, które poszkodowane zostały w wypadkach serdecznie zapraszamy do skorzystania z rzetelnych porad prawnych, które świadczymy wraz z profesjonalnymi kancelariami radcowskimi. Pamiętaj, że wcale nie musisz działać na własną rękę i obawiać się niskich świadczeń. Skorzystaj z naszej pomocy i dowiedz się czego możesz wymagać.

porady prawne
porady prawne dla osób uczestniczących w wypadkach